DRQ74-220-R
Contact Now
DRQ74-220-R
Part Number : DRQ74-220-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DRQ74-220-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DRQ74-220-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 7.6 mm
Width : 7.5946 mm
Length : 7.5946 mm
Current : 874 mA
Shielding : Shielded
Inductance : 22 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Current Rating : 874 mA
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 185.5 mΩ
Inductance - Parallel : 21.73 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 371 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 3595 In Stock
Applications : Aerospace & defense Pro audio, video & signage Wearables (non-medical)
Mount : Surface Mount
Height : 4.445 mm
Weight : 1.360777 g
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 20 %
Resistance : 92.5 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Max DC Current : 1.67 A
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
Inductance - Series : 86.92 µH
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C