PM3604-50-RC
Contact Now
PM3604-50-RC
Part Number : PM3604-50-RC
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PM3604-50-RC.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PM3604-50-RC More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 13.97 mm
Width : 11.4808 mm
Length : 13.97 mm
Shielding : Unshielded
DC Current : 1.28 A
Resistance : 120 mΩ
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
Military Standard : Not
Inductance - Series : 200 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 480 mΩ
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 870 In Stock
Applications : Gaming Building automation Tablets
Mount : Surface Mount
Height : 6.73 mm
Packaging : Tape & Reel
Tolerance : 20 %
Inductance : 50 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 1.28 A
Number of Coils : 2
DC Resistance (DCR) : 120 mΩ
Inductance - Parallel : 50 µH
Min Operating Temperature : -55 °C