SRF0703-681M
Contact Now
SRF0703-681M
Part Number : SRF0703-681M
Manufacturer : J.W. Miller / Bourns
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SRF0703-681M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SRF0703-681M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 7.6 mm
Width : 7.5946 mm
Length : 7.6 mm
Shielding : Shielded
Inductance : 680 µH
Schedule B : 8504500000
Case/Package : Nonstandard
Max DC Current : 290 mA
Test Frequency : 100 kHz
Military Standard : Not
DC Resistance (DCR) : 3.96 Ω
Inductance Tolerance : 20 %
Self Resonant Frequency : 100 kHz
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Inductors, Coils, Chokes - Arrays, Signal Transformers
Qty : 5112 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Data center & enterprise computing
Mount : Surface Mount
Height : 3.6068 mm
Packaging : Cut Tape
Tolerance : 20 %
Resistance : 3.96 Ω
Termination : SMD/SMT
Core Material : Ferrite
Number of Pins : 4
Number of Coils : 2
RMS Current (Irms) : 290 mA
Inductance - Series : 2.72 mH
Inductance - Parallel : 680 µH
Max Operating Temperature : 125 °C
DC Resistance (DCR) - Series : 16.17 Ω