EEF-SX0D561E4
Contact Now
EEF-SX0D561E4
Part Number : EEF-SX0D561E4
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : EEF-SX0D561E4.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : EEF-SX0D561E4 More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Panasonic. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Depth : 4.3 mm
Width : 4.3 mm
Length : 7.3 mm
Tolerance : 20 %
Termination : SMD/SMT
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 2 V
Leakage Current : 112 µA
Dielectric Material : Aluminium
Voltage Rating (DC) : 2 V
Height - Seated (Max) : 2.1082 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 6532 In Stock
Applications : Home theater & entertainment Advanced driver assistance systems (ADAS)
Mount : Surface Mount
Height : 1.9 mm
Voltage : 2 V
Capacitance : 560 µF
Case/Package : 2917
Ripple Current : 3.8 A
Contact Plating : Tin
Case Code (Metric) : 7343
Ripple Current (AC) : 3.8 A
Case Code (Imperial) : 2917
Max Operating Temperature : 105 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 4.5 mΩ