25SVF180M
Contact Now
25SVF180M
Part Number : 25SVF180M
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : 25SVF180M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 25SVF180M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Panasonic. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Height : 12 mm
Packaging : Cut Tape
Schedule B : 8532220020
Case/Package : Radial
Ripple Current : 4.65 A
Leakage Current : 900 µA
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 16 mΩ
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 2666 In Stock
Applications : Portable electronics Appliances Gaming
Material : Polymer
Tolerance : 20 %
Capacitance : 180 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 25 V
Voltage Rating (DC) : 25 V
Min Operating Temperature : -55 °C