EEF-HX1A470R
Contact Now
EEF-HX1A470R
Part Number : EEF-HX1A470R
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : EEF-HX1A470R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : EEF-HX1A470R More Information
Mount : Surface Mount
Length : 7.2898 mm
Tolerance : 20 %
Case/Package : 2917
Ripple Current : 3.2 A
Height - Seated (Max) : 1.9812 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 3734 In Stock
Applications : Power delivery Mobile phones Datacom module
Width : 4.2926 mm
Polarity : Polar
Capacitance : 47 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 10 V
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 40 mΩ