PLX1C391MDL1TD
Contact Now
PLX1C391MDL1TD
Part Number : PLX1C391MDL1TD
Manufacturer : Nichicon
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PLX1C391MDL1TD.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PLX1C391MDL1TD More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Nichicon. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Mount : Through Hole
Length : 13 mm
Polarity : Polar
Tolerance : 20 %
Capacitance : 390 µF
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.13 A
Leakage Current : 1.248 mA
Height - Seated (Max) : 13.0048 mm
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 5577 In Stock
Height : 13 mm
Diameter : 10 mm
Packaging : Cut Tape
Lead Pitch : 5 mm
Termination : Radial
Life (Hours) : 3000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 23 mΩ