16SEQP82M
Contact Now
16SEQP82M
Part Number : 16SEQP82M
Manufacturer : Panasonic
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : 16SEQP82M.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : 16SEQP82M More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Remark : Manufacturer: Panasonic. Tanssion is one of the Distributors. Wide range of applications.
Height : 7 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 82 µF
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 16 V
Voltage Rating (DC) : 16 V
Min Operating Temperature : -55 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum - Polymer Capacitors
Qty : 6682 In Stock
Material : Polymer
Schedule B : 8532220020
Case/Package : Radial
Ripple Current : 2.12 A
Leakage Current : 656 µA
Max Operating Temperature : 125 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 40 mΩ