PHV-5R4H474-R
Contact Now
PHV-5R4H474-R
Part Number : PHV-5R4H474-R
Manufacturer : PowerStor (Eaton)
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : PHV-5R4H474-R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : PHV-5R4H474-R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Depth : 14.5 mm
Width : 17.2974 mm
Length : 14.5034 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 11.8 mm
Capacitance : 470 mF
Termination : Radial, Through Hole
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 5.4 V
Voltage Rating (DC) : 5.4 V
Max Operating Temperature : 65 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 400 mΩ
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 9684 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Enterprise machine
Mount : Through Hole
Height : 9 mm
Weight : 449.991981 mg
Tolerance : 30 %
Schedule B : 8532100000
Orientation : Horizontal
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 500 µm
Leakage Current : 13 µA
Height - Seated (Max) : 8.9916 mm
Min Operating Temperature : -40 °C