DHL-5R5D105T
Contact Now
DHL-5R5D105T
Part Number : DHL-5R5D105T
Manufacturer : Elna America
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : DHL-5R5D105T.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : DHL-5R5D105T More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Length : 9.5 mm
Lead Pitch : 5.0038 mm
Termination : Through Hole
Life (Hours) : 1000 hours
Voltage Rating : 5.5 V
Max Operating Temperature : 85 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 20 Ω
Products Category : Capacitors - Electric Double Layer Capacitors (EDLC), Supercapa
Qty : 7347 In Stock
Applications : Medical Pro audio, video & signage Industrial transport (non-car & non-light truck)
Height : 9.5 mm
Tolerance : 80 %
Capacitance : 1 F
Case/Package : Radial
Lead Diameter : 500 µm
Height - Seated (Max) : 9.4996 mm
Min Operating Temperature : -40 °C