SMG63VB102M20ALL
Contact Now
SMG63VB102M20ALL
Part Number : SMG63VB102M20ALL
Manufacturer : United Chemi-Con
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SMG63VB102M20ALL.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SMG63VB102M20ALL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1 mF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 63 V
Height - Seated (Max) : 24.9936 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 526 In Stock
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 10.0076 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 1.6 A
Voltage Rating (DC) : 63 V
Max Operating Temperature : 85 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 149 mΩ