SMG250VB101M16X31LL
Contact Now
SMG250VB101M16X31LL
Part Number : SMG250VB101M16X31LL
Manufacturer : United Chemi-Con
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : SMG250VB101M16X31LL.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : SMG250VB101M16X31LL More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Through Hole
Diameter : 16 mm
Tolerance : 20 %
Capacitance : 100 µF
Life (Hours) : 2000 hours
Voltage Rating : 250 V
Height - Seated (Max) : 31.496 mm
Min Operating Temperature : -40 °C
Products Category : Capacitors - Aluminum Electrolytic Capacitors
Qty : 239 In Stock
Applications : Building automation Motor drives Portable electronics
Height : 31 mm
Packaging : Bulk
Lead Pitch : 7.493 mm
Case/Package : Radial
Ripple Current : 515 mA
Voltage Rating (DC) : 250 V
Max Operating Temperature : 85 °C
ESR (Equivalent Series Resistance) : 3.315 Ω