MMIX4B20N300
Contact Now
MMIX4B20N300
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Arrays
Current - Collector (Ic) (Max) : 34 A
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : BIMOSFET™
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.2V @ 15V, 20A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 3000 V
Supplier Device Package : 24-SMPD
Mfr : IXYS
Power - Max : 150 W
IGBT Type : -
Package / Case : 24-SMD Module, 9 Leads
Input : Standard
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Configuration : Full Bridge
NTC Thermistor : No
Base Product Number : MMIX4B20
Description : IGBT F BRIDGE 3000V 34A 24SMPD
Contact Now
IGBT Array Full Bridge 3000 V 34 A 150 W Surface Mount 24-SMPD